Czy Aws Free Tier Jest Naprawdę Darmowy?

Czy Aws Free Tier Jest Naprawdę Darmowy?

Czy AWS Free Tier jest naprawdę darmowy?

Nie. No nie! Boże nie, to absolutnie nie jest.

AWS Free Tier jest darmowy w taki sam sposób, jak tabela widoczna jest dziecięca. Jeśli ślepo przyspieszasz się do korzystania z usługi AWS z oczekiwaniem, że nie zostaniesz obciążony, prawdopodobnie stracisz jedną rękę w procesie.

Przyjrzyjmy się dokładnie temu, co „wolny” oznacza w tym kontekście.

Zestawienie Aws Free Tier

„Free Tier” obejmuje trzy różne rodzaje darmowych ofert, wszystkie pod tym samym etykietą „Free Tier”.

AWS Free Tier 1: Zawsze za darmo, jak w „wolnym szczenięciu”

Pierwszym rodzajem bezpłatnego poziomu jest podstawowy poziom obsługi, który jest zawsze bezpłatny. Możesz zadzwonić do milionów zaproszeń Lambda za darmo, a według strony internetowej AWS Free Tier otrzymasz również „do 3,2 miliona sekund czasu obliczeniowego” miesięcznie. Tymczasem strona cen AWS Lambda wskazuje, że otrzymasz 1M bezpłatnych żądań miesięcznie i 400 000 GB sekund czasu obliczeniowego miesięcznie.

Czy jest to kłamstwo? Nie w ogóle! To tylko sposób, w jaki AWS opisuje to samo inaczej, a tym samym znacznie bardziej zdezorientowany.

Przy najmniejszym rozdzieleniu pamięci funkcji Lambda (128 MB, co jest jedną ośmiu gigabajtów), osiem sekund czasu pracy odpowiada jednej gigabajtów sekund. To ma doskonały sens, ponieważ jeśli jest jedna rzecz, którą AWS lubi, to pojawiają się nowe wymiary cenowe.

Czy to nie jest proste? Oczywiście nie. W każdym razie bądźmy żołnierzami.

Do tej pory powinno się zacząć wstrząsnąć na ciebie, że wolny poziom jest starannie wypełniony inteligentnymi śladami, aby złapać nieporozumienie.

AWS Free Tier 2: Witamy w AWS!

Drugi rodzaj darmowego poziomu to 12-miesięczny okres rozpoczynający się od dnia, w którym po raz pierwszy utworzysz konto. W tym okresie około 36 usług oferuje bezpłatne korzystanie do określonych limitów.

Uwaga: To dotyczy tylko niektórych rodzajów użytkowania – nawet w tych granicach. Wziąć EC2: otrzymasz 750 godzin miesięcznie z wykorzystania mikro instancji t2 lub t3 (technicznie otrzymasz 750 godzin EACH dla instancji Linux i instancji Windows). Jeśli zamiast tego wyskakujesz instancję c5.small, zostaniesz rozliczony od razu, gdy dotkniesz przycisku uruchomienia.

„Wow, cały rok bezpłatnych instancji EC2? Piekło tak! »

Spóźnij się, szybki pudding. Istnieje wiele caveatów:

Otrzymasz 30 GB miesięcznie bezpłatnego magazynu EBS (volumen dysku). Jeśli używasz czegoś więcej niż to, będziesz zacząć stawiać za to. Również nie ma zastosowania do objętości io1 lub io2, które mogą uzyskać… wydatki. O, i w górę: otrzymasz tylko 1 GB pamięci snapshot za darmo!

Otrzymasz 1 GB transferu danych do Internetu za darmo każdego miesiąca na wieki. Będziesz jednak obciążony transferem danych do innych stref dostępności w tym samym regionie AWS. Ponadto, że darmowy 1GB jest podzielony między cały zestaw usług; można go szybko wykorzystać, jeśli nie jesteś ostrożny.

Możesz uzyskać darmowe t2.micro w regionach, w których są one dostępne. W regionach, gdzie nie są, zamiast tego otrzymasz darmowy t3.micro. Zdobądź to niewłaściwie w obu kierunkach i zapłacisz za to.

AWS Free Tier jest pełen takich głupot. Otrzymujesz darmowy bilans obciążenia nieruchomości, ale jest to tylko klasyczny ELB lub bilans obciążenia aplikacji; jeśli wybierzesz bilans obciążenia sieciowego lub NLB, to kosztuje pieniądze. Możesz uzyskać darmową instancję Oracle RDS, ale tylko wtedy, gdy przynosisz własną licencję. (Jeśli uważasz, że wszystko jest darmowe o bazie danych Oracle, masz bolesne doświadczenie uczenia się w twojej przyszłości.)

Aws Free Tier 3: Testy

Trzecia i ostateczna wersja AWS Free Tier to określony czas próbny usługi, który rozpoczyna się od pierwszego korzystania z usługi. Dotyczy to jakiegokolwiek korzystania z usługi przez każdego użytkownika na koncie.

Jeśli jeden z użytkowników otwiera Amazon Workspace, aby przetestować coś pewnego dnia, a następnie wyłącza, że darmowy test kończy się na całym koncie AWS po zakończeniu okresu próbnego. Jeśli włączysz Amazon Detective, będzie on bezpłatny przez 30 dni, więc Twój następny rachunek jest bez opieki i nieprzyjemny. Ale następny projekt po tym może cię zaskoczyć.

Nie zapominajmy również, że różne usługi mają różne okresy próbne, warunki i warunki. Wygląda na to, że jest to torba z nieśmiałością.

Kto Zajmuje Się Aws Free Tier?

Większość pracy mojego biznesu obejmuje firmy o dużych środowiskach AWS. W rzeczywistości nie mogły się mniej martwić o wolny poziom.

Ale straszne mnóstwo ludzi, którzy po prostu zaczynają się od AWS jako studenci bardzo zrozumiały błąd AWS Free Tier dla czegoś, co to nie jest. Niesamowita opłata w wysokości 75 dolarów za coś, co uważali za darmowe, może być bardzo przerażająca dla kogoś na ciasnym budżecie.

A nawet dobrze ustaleni inżynierowie, którzy grają z kilkoma dziesiątkami dolarów na swoim koncie AWS, mogą być zaskoczeni wieloma tysiącami dolarów niespodzianką praktycznie przez całą noc.

Aws Caveats Bezpłatne

Możesz zostać ostrzeżony, gdy zamierzasz przekroczyć limity wolnego poziomu, co jest przydatną funkcją, aby uniknąć kosztów niespodziankowych.

Co jest mniej przydatne jest to, że – ze względu na ogromną złożoność, która jest systemem fakturowania AWS – alarmy pobierania są na jeden dzień opóźnienia (dać lub zająć kilka godzin) i wiele dolarów brakuje twojej rzeczywistej użytkowania do tego momentu. Gdy pierwsze ostrzeżenie pojawi się w Twojej skrzynce, możesz odkryć, że już przekroczyłeś granice Free Tier.

Ponadto charakter patchworków tego, co jest wolne i co nie jest sztucznie ogranicza sposób, w jaki początkujący korzystają z usług AWS. Wydaje się, że jest to dość wrażliwe, aby odwrócić swój bezpłatny instancję EC2 w prywatnej podnetze – a potem jesteś bardzo rozsądnie zaskoczony, gdy pobierasz prawie 80 dolarów miesięcznie za Managed NAT Gateway (z pewnością ta usługa nie ma Free Tier; dlaczego byłby to?) przymocowany do tej podnetze.

Ma to nieszczęśliwy efekt uboczny nauczania początkujących, aby korzystać z usług AWS w sposób, który nie będzie im dobrze służyć w środowiskach korporacyjnych. Możesz dbać o miesięczny rachunek niespodziankowy w wysokości 100 dolarów, ale twój pracodawca z pewnością tego nie robi; dba o to znacznie więcej, aby zapewnić, że ich wrażliwe przypadki żyją w prywatnych podnetach.

AWS Free Tier sprawia, że suboptimalne wzorce są czymś, czego ludzie szukają z konieczności.

Co Można Zrobić Na Temat Wolnego Terenu?

Osobiście myślę, że model jest wystarczająco złamany, że nadszedł czas na drastyczne ponowne wyobrażanie AWS Free Tier w całości.

Zdaję sobie sprawę, że jest to super trudne, z ogromną ilością poruszających się części. Ale Oracle, Azure i GCP wszystkie opanowały ten problem w znacznie bardziej kompleksowy, mniej użytkownikowo-nieprzyjacielski sposób.

Odmawiam zaakceptować, że – ze wszystkimi wspaniałymi ludźmi zatrudnionymi przez AWS, niesamowitymi poziomami innowacji, które wyświetlają, i fascynującą gamą klientów, którzy z przyjemnością korzystają z ich usług – nie mogą w jakiś sposób rozwiązać tego problemu w obsesyjny sposób.

Pomóż, Przekroczyłem Granice Wolnego Poziomu!

Jeśli znalazłeś ten post na blogu, ponieważ panicznie szukałeś „AWS Free Tier” w Internecie, zrelaksować się i oddychać.

Otwórz bilet z obsługą AWS na swoim koncie AWS. Spokojnie wyjaśnij co się stało.

Będą potrzebne dni, aby odpowiedzieć! To jest ok!

Jeśli jest to twój pierwszy raz z nadwagi, prawie uniwersalnie zrezygnuje z opłaty. Zrób to jako okazję do nauki i zrozum, że nie jesteś sam. To nie ty, to ich dużo.

A jeśli nie naprawiają tego dla Ciebie, proszę o poinformowanie mnie, aby móc pokazać, co obsesja klienta oznacza dla mnie.


Leave a Reply

Your email address will not be published.